Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Skupinová příprava těhotných

 

Krásný zážitek z porodu je dán naším vnitřním prožitkem a nezávisí na kvantu informací, které přijmeme.

 

Příjďte si tedy přepodordní přípravu prožít a užít.

 

VÍKENDOVÝ KURZ PŘÍPRAVY V TĚHOTENSTVÍ A K PORODU - ZROZENÍ A PROBOUZENÍ

Cesta k ženství, mateřství a rodičovství

Příprava založená na principech metody Hypnoporod

 

Víkendový  dvoudenní kuzr pro maminky a tatínky přináší informace o tom, jak psychicky i fyzicky zdravě prožít těhotenství a jak můžete využít toto období ke svému vlastnímu růstu. Jak hledat cestu ke svému tělu, k přirozeném porodu a jak prožít porod podle vlastních představ. Dovíte se také návod, jak prožít šťastné a harmonické šetinedělí. Ukážeme si, jak přirozeně pečovat o vaše dítě, normálně kojit a připravit se na kontaktní výchovu svého dítěte. Naučíte se, jak rozpoznat a uspokojit nejen potřeby vašeho dítěte a také potřeby svoje. Dítě je dar, díky kterému můžeme přijít sami k sobě.

A hlavně získáte důvěru ve své vlastní síly a  postupně se stanete režiséry vašeho života v tomto důležitém období.

Informativní bloky jsou proloženy prožitkovými technikami - intuitivní kresba, relaxace, práce s tělem, spontánní a kruhové tance a prožitková muzikoterapie -  které naladí a napojí ženy na sebe sama a na své vnitřní vedení.

 

 1. blok   

ČEKÁME MIMINKO

Povídání o tom, jak zdravě a spokojeně prožít těhotenství, jak žít v souladu s přírodními rytmy, harmonizační aktivity v těhotenství – práce, cvičení, tanec, pohyb ve vodě,  relaxace, kreslení. Komunikace s dítětem v těhotenství. Kdo je dula a v čem nám může být užitečná, pozitivní vliv ženského společenství. Výživa v těhotenství, potravní doplňky v těhotenství, přírodní způsoby péče o zdraví, psychohygiena a péče o tělo v těhotenství . Praktické ukázky možných způsobů relaxace.

 

Intuitivní kresba

Artetrapie je jednou z expresivních psychoterapeituckých metod, která velice citlivě pracuje s našimi emocemi a harmonizuje náš psychický stav. Maminky si v tomto bloku mohou vytvořit originální ztvárnění pocitů svého těhotenství nebo představy očekávaného porodu. 

 

 

2. blok

POROD SE BLÍŽÍ

Co to je normální neboli přirozený porod, kdo vlastně rodí.  Normální průběh porodu a jeho fáze, známky začínajícího porodu, co dělat v jednotlivých fázích porodu, úlevové polohy, dýchání, masáže, techniky tlumící bolest. Příprava na porod přírodními prostředky.

 

Relaxace

Umění relaxovat na těle i na duchu je pro těhotné ženy a  pro maminky pečující o malé děti velice účinným a efektivním způsobem, jak se udržet v psychické i fyzické pohodě a zejména, jak rychle dočerpat chybějící energii.

 

 

3. blok

PORODNÍ PLÁN

Porodní plán a výběr místa porodu, úloha tatínka u porodu, úloha duly u porodu, co vzít do porodnice, efektivní komunikace u porodu.

 

Jógové harmonizační cvičení

Cvičení je zaměřeno na schopnost vnímání vlastního těla, pochopení tělesných signálů a přípravu těla k porodu. Spíše se jedná o rozhovor s vlastním tělem. Na základě několikaletých zkušeností je vysledováno, že při provádění tohoto cvičení dochází i k rychlejší regeneraci a adaptaci celého těla i ženských orgánů po porodu.

 

 

4. blok

MIMINKO JE NA SVĚTĚ 

Povídání o přirozeném kojení, nošení miminek, výhodách šátkování, plavání a koupání, o ekologických způsobech přebalování, komunikaci s miminkem, o úskalích šestinedělí a o tom, jak je překonat.

 

Spontánní a kruhové tance

Tanec je jedním z nejpřirozenějších pohybů, které lidstvo zná a praktikuje ho spontánně již mnohá tisícíletí. Také patří k jednomu z nejhlubších projevů lidské duše ve fyzické podobě. Spontánní tanec je pro ženskou duši i tělo nesmírně hojivý a léčivý. Ženy se stávají jakýmsi zevním pozorovatelem práce jejich těla a tato zkušenost se jim nesmírně může hodit v průběhu porodu.

 

 

 

5. blok  

MIMINKO NÁM ROSTE

Povídání o výchově, uspokojování potřeb dítěte v jednotlivých obdobích života, hledání individuálních cest k dítěti a budování vzájemné důvěry.  Rodina jako úzce provázaný organismus.Vztahy a vazby mezi jednotlivými členy rodiny.

 

Cena za kurz:  1700 Kč, účast tatínka 300Kč

Maximální počet účastnic:  6

 

 

Následná setkávání

Po kurzu pokračují pravidelná setkávání maminek ve skupinách 1x za 3 měsíce.

Setkání je vždy věnováno nějakému zajímavému tématu v péči o sebe a o miminko.

 

 

 

 

TOPlist